Brněnské onkologické dny on-lineVážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

 

děkujeme Vám za zájem a podporu projevenou v letošním nelehkém ročníku XLIV. ročníku Brněnských onkologických dnů, které se uskutečnily v online formě  od 13. do 15. října (úterý až čtvrtek). 

 

Jak víte, situace způsobená COVID-19 vedla nejen k posunu konání konference z jarního termínu na podzimní, ale nakonec i ke změně formátu. Letošní ročník se tedy uskutečnil v elektronické (on-line) podobě, ale byl k němu vydán Sborník 44. BOD a 34. KNZP, který již byl připraven pro původní termín.

 

Odborný program eBOD 44 byl cílený zejména na lékaře a zdravotnické pracovníky zabývající se diagnostickými metodami a léčebnými postupy.

V úterý 13.10.2020 se e-BOD44 věnoval pokrokům v imunoterapii solidních nádorů a precizní medicíně v onkologii.

Středa 14.10.2020 patřila novinkám v onkologické léčbě. 

Ve čtvrtek 15.10.2020 zazněly velmi cenné informace o onemocnění COVID-19, zejména ve vztahu k onkologickým pacientům, jejich léčbě, ale také multidisciplinární spolupráci.

 

Z odborného programu byl zpracován i jeho záznam, který je nyní dostupný všem registrovaným účastníkům zde. S ohledem na kritickou situaci ve zdravotnictví a cenné informace, které zazněly v bloku věnovanému onemocnění COVID-19, jsme od 23. 10. 2020 otevřeli registraci všem zájemcům zdarma!

 

Pevně věříme, že vás odborný program oslovil a že zachováte naší tradiční akci přízeň i v příštím roce! 

 

Děkujeme také všem, kteří se podíleli na úspěšné realizaci letošního ročníku, zvláště pak všem sponzorům! 

 

 

 s úctou 

 

 

prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D.

MUDr. Radka Obermannová, Ph.D.

MUDr. Jiří Šedo, Ph.D.

(za organizační a programový výbor e-BOD44)